Dobro došli! :)

4. srpen 2008 | 21.16 |

Tak mě tady zase máte :)

Abych tak pro začátek objasnila titulek tohoto článku, není tak úplně přesný. "Dobro došli" totiž v chorvatštině není pozdrav v pravém slova smyslu, znamená to něco jak "Vítáme vás". Tak jsem se tedy přivítala, doufám, že vám to nevadí :) Teď shrnu jen ty nejdůležitější zprávy, které potřebuji sdělit, více o naší jadranské dovolené prozdradím později, doplním i fotky.

Několik zásadních fotek však musím ukázat hned - jednou z nich je právě tato:Mošćenička Draga

Malé městečko, krčící se v azurové zátoce pod několika kopci, nese pohádkový název Mošćenička Draga. Nemohu si pomoci, to jméno se mi prostě strašně líbí. Právě zde jsme již tuším čtvrtým rokem trávili dovolenou u Jaderského moře. O Mošćeničce bych mohla vyprávět dlouho a dlouho, tak moc mi za tu dobu přirostla k srdci, na druhou stranu se však její charakter dá vyjádřit pouhými třemi slovy - skutečný ráj na zemi. A to doslova. Fotografii pořídil můj bratr z městečka Mošćenice (asi větší Mošćenička :)) ležícím na jednom z kopců.

Pro ještě lepší představu popisovaného ráje:

Jadran

Borovice sklánějící se nad azurovým pobřežím lemovaným skalisky...

A poslední snímek v tuto chvíli, s tím nevydržím čekat...předpokládám, že kiwi, ono chlupaté ovoce, jste již někdy v životě viděli všichni. Pravděpodobně v supermarketu ve velkých platech nebo malých plastikových krabičkách. Kdo z vás však vidět kiwi růst? :)

Kiwi

To byla jen malá ochutnávka, zatím se loučím, abych načerpala nové síly a aklimatizovala se v rodném kraji. Brzy na shledanou! :)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Dobro došli! :) tlapka®pise.cz 05. 08. 2008 - 11:22
RE: Dobro došli! :) bylinka 05. 08. 2008 - 21:56