Zapomenuté obrázky :)

12. červen 2008 | 19.09 |

Po dlouhé době se Liška probouzí.

Ano, už se skoro stydím, že jsem se tu takovou dobu neukázala. Dnes sice nečekejte žádné divy, přišla jsem vám jen sdělit, že stále ještě žiji :) V dohledné době sem však hodlám napsat něco málo o našem úžasném putovním školním výletě a přihodit pár fotek. Takže MOŽNÁ konečně vystoupím ze své anonymity...ale to si ještě důkladně promyslím.

A prozatím, abyste neřekli...když jsem tak brouzdala počítačem a svou složkou, nazazila jsem na dva (alespoň z mého pohledu) úžasné obrázky. Ty jsem použila tuším před rokem? dvěma? při jednom seminárním dni, které se pořádaly na základce. Tématem byly alternativní zdroje energie a já přednášela o vodních elektrárnách (a ještě o geotermální energii, ale ta mě tolik nezaujala). Snad to bylo tehdy, kdy jsem se osudově zamilovala do vodních elektrárnách (a umínila si, že jednou bude mým pracovištěm vodní elektrárna Lipno se dvěma Francisovými turbínami...) a posléze do jaderných elektráren (a umínila si, že na Temelíně budu pracovat, kdybych tam měla jen okopávat záhony...). Sice vím, že ani jeden z obou podniků nebude mým budoucím pracovištěm, nicméně z jaderek, reaktorů, vodních elektráren a česlí jsem mimo stále :) Tak se kochejte :))

Vodní elektrárna

Dokonalý úlovek kdesi z internetu. (Doufám, že pokud jeho autor narazí na mé stránky, omluví, že jsem ho použila...) Jsem na něj náležitě pyšná! No uznejte, jestli není nádherný... :) Obrázek je v reálu pohyblivý, takže ještě působivější.

Přečerpávací vodní elektrárna

Přečerpávací vodní elektrárna. Další zajisté úžasné a fascinující zařízení :) Kdyby někoho zajímalo jak fungují...no dobře, už mlčím.

Turbíny

Nakonec jen doplňující obrázek. Prostě druhy turbín. Ano, správně, ta první se nachází v lipenské elektrárně. A dokonce jsou tam dvě :)

Pokud teď cítíte smíšené pocity, buďte v klidu :) To já nejsem úplně normální. Ale tak proč čas od času své okolí nešokovat, že :) Zatím se loučím, Adieu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Zapomenuté obrázky :) tlapka®pise.cz 12. 06. 2008 - 19:20
RE: Zapomenuté obrázky :) ovečkin 23. 06. 2008 - 07:55