Sympatický týden

30. duben 2008 | 18.22 |

Přijde mi až neuvěřitelné, jak ten čas letí. Před rokem jsem se klepala strachy, zda mě přijou na gympl a dnes už mám skoro celý prvák za sebou. Okrajově jsem sledovala, jak se vyvíjí letošní přijímací zkoušky na náš ústav a zjistila jsem, že přijímačky úspěšně zvládlo 18 lidí a tři neuspěli. Usuzuji, že patrně zbytek scházející do zaplnění třídy byl nabrán bez konání přijímaček, protože přihlášeno bylo něco přes třicet lidí.

Ale proč o tom vlastně píši. Díky již zmíněným přijímačkám byl týden od 21. do 25. dubna prošpikován všemi možnými akcemi, kterých jsme se s radostí účastnili. V úterý, právě tedy v den přijímaček, jsme se vypravili do kina Kotva na film Karamazovi.

Jako rodilá Budějčačka musím přiznat, že jsem v Kotvě byla vůbec poprvé a po těch letech, kdy jsem navštěvovala výhradně jen multikino Cinestar, mi jediný sál v Kotvě přišel jako pokojíček. Cestou v autobuse, která byla myslím velmi vydařená, jelikož jsem se seznámila (respektive konečně došlo k představení a následnému zdravení se) s jistým člověkem z kvinty, nás Monča opět obšťastnila svou poznámkou - "Taky jedete do Kotvy? My taky. My jedeme na Karamazovy, na co jdete vy?"

Film byl zajisté zajímavý, ale abych o něm mohla lépe pohovořit, potřebovala bych ho zhlédnou ještě jednou. Jednak byl natočen velmi zvláštním způsobem a chvílemi mi dělalo problémy orientovat se v něm, jednak mi úplně unikl konec, protože se Monče udělalo špatně. Nemůžu opomenout, že jednu z hlavních postav hrál veleherec Ivan Trojan, což je další důvod, proč bych filmu ráda porozumněla lépe :)

Ve čtvrtek jsme první dvě hodiny zakotvili v malém sále DK Metropol, kde nám byla představena hra Ivana Vyskočila - Křtiny v Hbřbvích aneb Blbá hra v podání divadelního souboru Primo Teatro - jednoho z několika souborů naší školy. Hra byla zajímavá a herecké podání téměř dokonalé, vezmeme-li v potaz, že herci byli studenti naší septimy. Po návratu ze školy jsem byla velice zákeřně vyzkoušena z fyziky, jelikož mám však více štěstí než rozumu skončilo to jedničkou, to jen tak naokraj.

V pátek mi odpadla nultá a první hodina, prospala jsem se tedy a do školy se vydala až na 9:20. Poté jsme se přesunuli do studia televize Gimi, kde byla započat jakýsi program "Metropol plný múz" nebo tak nějak. První část spočívala v přednášení básní o Africe a poslouchání prapodivných tónů linoucích se z klavíru, vibrafonu a kytary velmi sympatického studenta konzervatoře :) Dva mí spolužáci usnuli, zbytek nadával na ztracený čas. Hned nato jsme se přesunuli do kruhového sálu v Metropolu, kde jsme podstoupili cosi jako přednášku o divadelně-filmovém souboru Arte de la Tlampač, taktéž pocházejícího z naší školy. Dva chlapíci nám necelou hodinku vyprávěli o své tvorbě, zejména tedy o té filmové, dokonce nám pustili pár ukázek. Z promítání jsem bohužel nic moc neměla, obsadila jsem totiž nevýhodné místo, kde se mi v zorném poli neustále kymácel jeden z přednášejících. Antitřešničkou na dortu bylo zakončení celé akce, které neslo název "Oživlé automaty". Pochopila bych, kdyby to bylo představení pro předškoláčky, pro ty by to určitě jisté kouzlo mělo, nicméně, já jsem se dlouho tak nenudila. Nakonec jsem opustila onu místnost, sedla si na chodbu na schody a v poklidu si dočetla Gejšu.

Co dodat? Pointy se nedočkáte, vtipné už vůbec ne, takže se s vámi zase na nějaký čas rozloučím.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Sympatický týden tlapka®pise.cz 02. 05. 2008 - 08:32